Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad alustas kampaaniat, mis kutsub üles Selveri jaeketti loobuma puurikanade munade müügist aastaks 2025, nagu seda on teinud juba 40% Eesti jaesektorist. Loomakaitsjate sõnul on rahumeelsed läbirääkimised ettevõttega seni luhtunud.

Nähtamatute Loomade kampaania eesmärgiks on tõsta tarbijate teadlikkust Selveri varjatud praktikatest ning mõjutada seeläbi AS Tallinna Kaubamaja gruppi, kuhu kuuluvad nii Selver kui ka Kaubamaja Toidumaailmad Tallinnas ja Tartus, eemaldama puurikanamunad oma kaupluste valikust. Lehel www.sydametuselver.ee saavad inimesed anda allkirja kampaania toetuseks.

“Selver väidab, et järgib vastutustundliku ettevõtluse põhimõtteid, kuid samas toetab kanade julma puurispidamise süsteemi –  ükski tänapäeva ettevõte ei saa enam sel viisil loomi väärkohelda ja tarbijate usaldust kuritarvitada,” kommenteeris Nähtamatute Loomade korporatiivsuhete juht Sirly Meriküll, kelle sõnul on AS Kaubamaja Grupp ja selle tütarettevõte keeldunud, olenemata mitmetest läbirääkimistest loomakaitsjatega, puurimunade müügist loobuma.

Puurikanade heaoluprobleemid on aina suurema avalikkuse tähelepanu all, kuna tegu on iganenud praktikaga – puurisüsteemides elab iga lind umbes A4 paberilehe suurusel alal. Tihti jäävad kanade tiivad või jalad puurivõrede vahele, mille tulemuseks on murdunud luud ning kahjustused sulestikule. Lisaks hääbuvad puuduva liikumisvõime tõttu ka kanade lihased, mistõttu võivad linnud muutuda liikumisvõimetuks ja surra puuris janusse.

“Selver võiks võtta eeskuju teistest Eesti jaekettidest nagu Rimi, Prisma, Maxima või Stockmann, kes on otsutanud juba puurikanamunade müügist üleminekuajaga loobuda,” sõnas Meriküll.

Lisaks allkirjade kogumisele korraldavad Nähtamatud Loomad täna, 4. septembril kell 18.00, Tallinnas Merimetsa ja Balti jaama Selverite ees ning Tartus Veeriku Selveri ees protestid, et kutsuda Selverit avalikult üles loobuma puurikanade munade müügist.