Uus šokeeriv materjal paljastab foie gras’i tootmisfarmi lindude vigastused ja halva kohtlemise.

Uus salaja filmitud materjal rasvamaksa foie gras’ tootmisfarmist paljastab julmuse, mida haned ja pardid rasvamaksa tootmiseks läbi peavad elama. Olgugi, et paljud firmad on loobunud foie gras’ müümisest ja pakkumisest, on mitmed restoranid Eestis veel seda toodet pakkumas. Avaldatud video on filmitud Ukraina foie gras’ tootmisfarmis ning materjal edastati loomakaitseorganisatsioonile Nähtamatud Loomad, mis on osa rahvusvahelisest koostöövõrgustikust Anima International.

Filmitud materjalis on näha, millist julmust rasvamaksapasteedi tootmine endas kujutab – linnud heidetakse kaubikust puuridesse, mootoriõliga määritud sundsöötmistorud surutakse lindudele kurku, et nad toitu täis pumbata; halvast kohtlemisest vigastatud ja surnud linnud jäetakse kannatama või mädanema suurtesse hunnikutesse. Sundsöötmine on foie gras tootmise puhul olemuslik tavapraktika, et lindude maks ülerasvuks. Sundsöötmise tagajärjel paisutatakse lindude maks kümnekordseks ja haiguslikuks. Seejärel linnud tapetakse ja nende maks müüakse delikatesstootena foie gras’ nime all.

Rasvamaksapasteedi tootmist peetakse niivõrd julmaks, et UK, Soome, Tšehhi, Taani, Saksamaa, Itaalia, Luksemburg, Norra, Poola, Türgi, Austraalia, Argentiina on keelustanud selle tootmise. Eesti kauplustes müüdav ja restoranides pakutav foie gras on imporditud teistest riikidest. Videos dokumenteeritud rasvamaksa tootmine on tavapraktika foie gras puhul ning selliseid elutingimusi hane- ja pardifarmides on korduvalt dokumenteeritud. Ka Eestis müüdud foie gras pärineb samasugustes tingimustes kasvatatud lindudelt.

Värske video foie gras’ tootmisest

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kutsub restorane üles pöörama tähelepanu foie gras’ tootmise hämaratele ja lindude julma kohtlemisega seotud asjaoludele ning kaaluma selle toote eemaldamist menüüdest. Alustame kampaaniat, et Eesti toidufirmad loobuksid rasvamaksaga kauplemisest.

Toeta Nähtamatute Loomade tegevust juba täna, et üheskoos saaksime sellise loomade julma kohtlemise minevikku jätta! Iga annetus aitab!
https://nahtamatudloomad.ee/toeta