Nähtamatute Loomade algatust elusloomaturgude keelustamiseks on toetanud juba üle 11 000 inimese Eestis. Allkirju saab veel anda täna südaööni lehel loomaturud.nahtamatudloomad.ee

Nähtamatud Loomad alustas aprilli lõpus koos Euroopa loomakaitsevõrgustikuga Taanis, Norras, Poolas, Ukrainas ja Suubritannias kampaaniat, et keelustada elusloomadega kauplevad turud maailmas. Põhjusena nähakse ebasanitaarsete turgude pandeemiariski ja loomade julma kohtlemist. 

„Loomaturgude poolest arvukas Hiina on astunud vahepeal mitmeid positiivseid samme, piirates eksootiliste liikidega kauplemist ja keelustades koeraliha söömise. Samas näitas hiljutine uuring Vietnamis, et sealsed turud toimivad edasi sama ohtlikul moel,” sõnas Nähtamatute Loomade kommunikatsioonijuht Liis Hainla, rõhutades globaalse keelu olulisust. 

Koer Vietnami loomaturul. Jo-Anne McArthur / We Animals

Elusloomaturud jõudsid avalikkuse tähelepanu alla seoses Hiina Wuhani loomaturuga, mida kahtlustatakse koroonaviiruse levitamisel nahkhiirtelt inimesele. Olgugi, et teooria pole saanud lõplikku kinnitust, on teadlaste sõnul turud ohtlikud nakkuskolded, millele tuleb leida turvalisemaid alternatiive.

„Ühe variandina kaalutakse näiteks turgude kolimist supermarketitesse, mis suudaksid paremini tagada toidu turvalisuse ja loomade heaolu. Võimalikke lahendusi on palju, sest selge on see, et samal kujul need turud jätkata ei saa – kaalul on meie kõigi tervis,” lisas Hainla.

Allkirju loomaturgude keelustamise toetuseks on võimalik anda lehel loomaturud.nahtamatudloomad.ee täna, 15. juuni südaööni. Seejärel anname allkirjad üle Maailma Terviseorganisatsiooni esindajale Eestis.