Disney teatas eelmisel nädalal, et nende USA teemaparkide toitlustusasutuste valikusse lisandub enam kui 400 taimset rooga. Floridas teemapargis saab taimetoitu nautida juba oktoobri algusest, California Disneylandis alates 2020. aasta kevadest.

Tegemist on suure ettevõtmisega: teemaparkides on kokku üle kuuesaja toidukoha, enamik neist ka ümbrusele vastava stiili või erilise teemaga. Peatselt on kõikjal saadaval temaatiline taimne roog, näiteks „Tähesõdadest“ inspireeritud Tatooine’i kahe päikese hummus või „Kaunitari ja koletise“ teemarestoranis serveeritav Hullumeelne pidusööming.

Pilt: Disney

Valikud Disney hotellides

Taimetoitlastele sobivad valikud jõuavad ka Disney hotellide restoranidesse, mida on USAs kokku 39. Muuhulgas pakutakse Saratoga Springs Resort & Spa hotelli grillbaaris porgandi gnocchi’t ja Disney Contemporary Resort hotelli Ameerika maitsete restoranis lillkapsa takosid.

Kuigi roogade nimetused nagu ’krõbedaks praetud tofu tšilliga’ ja ’munata Firenze munaroog’ on üsna ilmsed, nimetab Disney toite ettevaatlikult taimepõhiseks, mitte veganiks. Siiski ettevõte kinnitas, et kõik road „on valmistatud kasutamata liha, piima, muna või mett“, seega on valikud kõige laiemas mõttes veganlusega kooskõlas.

Tuues teemapargid tänapäeva

Enamasti ei ole teemapargid taimetoitlaste suhtes eriti külalislahked, kuna sealsed põhilised müügihitid on burgerid ja hot-dogid. Aastas müüb Disney 10 miljonit burgerit, 6 miljonit hot-dogi ja enam kui 800 tonni kalkunikoibi.

„Taimetoidu eelistajad üle maailma rõõmustavad Disney uute taimsete valikute üle,“ märkis Taimse Teisipäeva kampaaniajuht Anna Kaplina. „Kindlasti võetakse Disney suurenev toiduvalik hästi vastu ning loodame, et ka Eesti lõbustuspargid liiguvad samas suunas.“

Taimsed road ka Pariisis ja Hong Kongis

Pilt: Disney

Disney rahvusvahelised teemapargid pakuvad samuti taimseid toite, sealhulgas näiteks seentega speltarisoto Pariisi Disneylandis, vokitud aedviljad taimsete pelmeenidega Hong Kongi Disneylandis või karamelli ja pähklitega banaanikook Shanghai Disney kuurordis.

Allikas: CNN Travel