Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame Taimse Teisipäeva avaliku sektori tiimis tegutsevat Liisit.

Millega sa tegeled? Mida sulle meeldib vabal ajal teha?

Lõpetasin õpingud suvel. Õppisin Maastikuarhitektuuri ja nüüd olen kolm kuud maastikuarhitektina töötanud. Kuu aja pärast lähen Itaaliasse praktikale. Mul on hobideks erinevad asjad – lugemine, joonistamine, analoogfotograafia. Sport on ka oluline osa – hetkel tegelen jooksmise ja joogaga. Mulle meeldib väga looduses viibida – jalutada, matkata.

Vabal ajal meeldib ka sõpradega aega veeta. Head ja tervislikud sõprussuhted on minu jaoks olulised.

Kuidas sa jõudsid loomade heaolu küsimusteni?

Umbes 5 aastat tagasi hakkasin end harima selles küsimuses. Sattusin Youtube’is nägema kohutavaid videosid, kuidas loomi tööstuses koheldakse. Seejärel uurisin loomade heaolu teemadel edasi, kuna videod tekitasid minus palju segadust ja kurbust.

Räägi oma teekonnast Nähtamatutesse Loomadesse.

Mõistsin, et ainult taimne toitumine ei ole ainuke viis, kuidas loomi aidata. Tahtsin tegutseda. Taimse Teisipäeva vabatahtlike otsimise kuulutus jäi silma. Alguses kohe ei olnud aega, aga siis mõne aja pärast läksin vabatahtlikuks. Nüüd olen juba aasta kuni poolteist olnud vabatahtlik.

Kas sul on vabatahtliku kogemus ka väljaspool Nähtamatuid Loomi?

Kui ülikooli läksin, astusin Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Seltsi ja olin seal lausa 2 aastat asepresident ning nüüdseks olen lihtliige. Samuti olin 2 aastat kujundaja üliõpilaste organisatsioonis TalveAkadeemia.

Millega sa Nähtamatutes Loomades tegeled?

Olen Taimse Teisipäeva avaliku sektori tiimis. Osalen Taimse Teisipäeva kooliprogrammis. Teen ettekandeid tervislikust toitumisest ja suhtlen koolidega. Hiljuti õppisin, kuidas koolidega läbirääkimisi läbi viia, et tutvustada neile kooliprogammi ja kutsuda neid programmiga liituma. Samuti osalesin hiljuti toimunud kanade päästmise aktsioonis ja kui uus Taimse Teisipäeva logo tuli, aitasin erinevaid kujundusi teha. 

Mida sa oled Nähtamatutes Loomades tegutsemise käigus õppinud?

Olen saanud julgust juurde seoses avalike esinemistega. Olen õppinud, kuidas ettekandeid hästi kaasavaks muuta, et lapsed saaksid kaasa rääkida ja arvamust avaldada ning et sõnum nendeni jõuaks. Tooks välja ka kanade päästeaktsiooni. Olen unistanud, et sarnasest aktsioonist osa saaksin. See oli väga võimas kogemus. 

Mis sulle Nähtamatutes Loomades tegutsemise juures meeldib?

Muidugi see, et saan aidata loomi ning harida lapsi tervisliku toitumise osas ettekannete tegemise näol. Tutvuda uute ja inspireerivate inimestega, kellel kõigil on sarnased maailmavaated ja väärtused elus, aga samas on siin nii palju erinevaid inimesi.

Miks vabatahtlikuna tegutsemine on sinu jaoks oluline? Kuidas sa leiad aega vabatahtliku tegevuse jaoks ja tasakaalu erinevate eluvaldkondade vahel?

Arvan, et on oluline panustada ühiskonda ja keskkonda, kus me elame. Vabatahtlik töö on aastate jooksul saanud osaks mu elust. Alati leiab selle aja, kui piisavalt tahta. Eneseareng on minu jaoks alati oluline olnud ja vabatahtlik töö annab võimaluse sellesse panustada.

Kas sul on koduloomi?

Mul on kass nimega Mikse.

Milliseid huvitavaid filme/raamatuid/etendusi sa oled viimasel ajal näinud/lugenud/külastanud?

Viimati lugesin raamatut “Väga efektiivse inimese seitse harjumust”. See on tõesti väga hea raamat, heade pointidega. 

Filmidest olen hetkel Marveli lainel. Vaatan hetkel kõiki Marveli filme. Neid on kokku vist 24. 

Ootame oma vahvasse tiimi ka uusi vabatahtlikke. Kui soovid samuti heas seltskonnas loomi aidata ja koos maailma paremaks muuta, täida ankeet siin.