Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad koostas ülevaate jaekettide edusammudest puurikanade munadest loobumisel. Ülevaate alusel koostati paremusjärjestus.

Puurikanade munadest loobumise küsimustiku täitsid 11 jaeketti. Esikolmikusse pääsesid Rimi, Stockmann ja Selver.

Rimi on seadnud eesmärgi aastaks 2025 loobuda puurikanade munade müügist ning on seda selgelt oma kommunikatsioonis ka väljendanud. Nende sortimendist moodustavad puurikanade munad alla 50%. Rimi reklaamib puurivabade kanade mune, suunab tegema loomasõbralikke valikuid ning munaleti juures on munakoodi lugemise õpetus, mis on toidupoe munaleti juures asuv selgitus, mille järgi saab ostja aru, millisest kanade pidamise viisist muna pärineb. 

Rimi on liider vabapidamissüsteemidest pärinevate munade müügi edendamises

Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats kommenteerib Rimi liidripositsiooni: “Näeme, et puurikanade munade müük on langevas trendis ja samal ajal tõuseb vabapidamissüsteemidest pärinevate munasortide müük. Kliendid teevad üha enam teadlikke otsuseid, näiteks on vabapidamissüsteemidest pärinevad munad Rimi e-poes enim ostetud munasort. Soovime Rimi poodides vabakasvatuse valikud veelgi täiendada,” kirjeldab Bats.

Stockmann loobub samuti aastaks 2025 puurikanade munadest ning on seda selgelt oma kommunikatsioonis väljendanud. Stockmannis moodustavad puurikanade munad kogu sortimendis alla 50% ning oma brändi alt nad neid ei müü.

Selveris on viimase aasta jooksul puurikanade munade müük 7% langenud ning kogu sortimendist moodustavad puurimunad alla 50%. Selveris on tarbijateadlikkuse tõstmiseks munaleti ääres ka munakoodi lugemise õpetus.

Loe põhjalikku ülevaadet jaekettide paremusjärjestuse kujunemisest SIIT