Nähtamatud Loomad kutsub Maailma Terviseorganisatsiooni ja ÜROd keelustama nakkusohtlikud loomaturud, mida peetakse koroonakriisi põhjustajaks. Allkirja petitsiooni toetuseks saad anda SIIN.

Nähtamatud Loomad alustas koos Euroopa loomakaitsevõrgustikuga Anima International kampaaniat, mille eesmärgiks on keelustada nakkusohtlikud värske liha ja elusate mets- ja koduloomadega kauplevad turud.  

Vietnami Hanoi loomaturg. Pilt: Jo-Anne McArthur / We Animals

Koroonaviiruse algpunktiks peetakse vastuolulist Wuhani loomaturgu Hiinas, mil viirus levis esmakordselt loomalt inimesele. Lisaks Hiinale on sarnased turud levinud üle Aasia, aga ka Aafrikas, Lõuna-Ameerikas ja Ameerika Ühendriikides, mistõttu peavad loomakaitsjad vajalikuks üleilmset keeldu.

„Teadlaste hinnangul on Aasia looduses tuhandeid koroonaviiruse tüvesid, millel on suur oht jõuda loomaturgudelt inimeseni. Turud eksponeerivad nii surnud kui ka elusaid loomi ilma igasuguse sanitaarsuseta, mis teeb viiruse leviku väga lihtsaks. Kui me midagi kiiresti ette ei võta, on uus epideemia vaid aja küsimus,” sõnas Nähtamatute Loomade president Kristina Mering. 

Tai loomaturg. Pilt: Andrew Skowron

Lisaks viirusohule aitaks rahvusvaheline keeld Meringu sõnul piirata ka turgudel lokkavat ebaseaduslikku metsloomakaubandust ning vähendada elusalt müügiks olevate loomade kannatusi. 

„Hirmul ja nälginud loomad on tihedalt kokkusurutuna müügiks räpastes puurides, et rahuldada inimeste isu värskelt tapetud liha järele. Paljudele liikidele saab osaks pikk ja piinarikas surm – loomade elusalt nülgimine ja keetmine pole turgudel midagi ebatavalist,” lisas Mering.

Allkirjasta petitsioon ning aita keelustada julmad ja nakkusohtlikud loomaturud!