Nähtamatute Loomade presidendi Kristina Meringu kõne Riigikogu ees enne 6161 digiallkirjaga rahvaalgatuse üleandmist Riigikogu esimehele.
Monthly Archives: January 2020
Toetajaliikmelisuse tingimused ja privaatsuspoliitika
Toetajaliikme programmiga liitumise tingimused Toetajaliikmeks võib saada igaüks, kes täidab ja esitab veebilehel toetajaliige.nahtamatudloomad.ee oleva liitumisvormi ja kes toetab MTÜ-d Nähtamatud Loomad 10 eurose või suurema igakuise püsiannetusega (edaspidi toetajaliikmemaks). Toetajaliikme staatus muutub aktiivseks toetajaliikmemaksu esimese makse laekumisega MTÜ Nähtamatud Loomad Swedbanki kontole. Toetajaliikmele kehtivad erinevad hüved, mille osas jätab Nähtamatud Loomad endale vabaduse viia …
Continue reading “Toetajaliikmelisuse tingimused ja privaatsuspoliitika”
Nähtamatud Loomad esitasid Riigikogule uue petitsiooni karusloomafarmide sulgemiseks
Nähtamatud Loomad esitasid Riigikogu esimees Henn Põlluaasale 6161 digitaalselt allkirjastatud toetushäält karusloomafarmide sulgemiseks Eestis, mis kohustab Riigikogu teema kuue kuu jooksul uuesti menetlusse võtma.
Nähtamatute Loomade vastus Selverile: “Esindame just teie klientide huve.”
Loomakaitseorganisatsioonil Nähtamatud Loomad on käimas avalik kampaania Tallinna Kaubamaja Grupi suhtes, et paluda neilt üleminekut puurivabadele munadele aastaks 2025. Hiljuti ilmunud artiklis väitis Selveri juhatuse liige Kristi Lomp, et Nähtamatud Loomad ei esinda sellega Selveri klientide huve vaid järgivad etteantud agendat. Nähtamatute Loomade seisukoht on vastupidine.
Kristina Mering: kuidas näevad loomi karusloomakasvatajad
Täna, 21. jaanuaril toimub Tallinna Rahvusraamatukogus üritus karusloomakasvatuse teemal. Ettekandega esineb loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatute Loomade president, sotsioloog Kristina Mering, kes tutvustab oma viimast uurimust Eesti karusnahatööstusesse ning analüüsib, kuidas tekivad sotsiaalsed normid, mis soosivad loomade halba kohtlemist.
Meringu ettekande fookuses on intervjuud Eesti karusnahatööstusesse esindajatega, mis aitavad mõista, miks nad seda tööd teevad ning kuidas näevad karusloomakasvatust ühiskonnas. Meringu uurimus annab hea sissevaate ühe loomatööstuse telgitagustesse ja sellesse, kuidas inimesed, kes seal igapäevaselt töötavad, mõtestavad loomadega toimuvat.
Ettekandes käsitletakse ühtlasi, kuidas sügavam arusaam karusnahatööstusest aitab loomakaitse liikumisel karusloomafarmide sulgemise eest seista ja paremini oma tegevust planeerida, et ühiskonda karusloomakasvatuste keelustamises veenda.
“Olen seisnud karusloomafarmide sulgemise eest 14 aastat, kuid alles siis, kui tegin intervjuusid tööstuse esindajatega, sain sügavama arusaama karusloomakasvatuse telgitagustesse. Usun, et oleme ühiskonnana valmis karusloomakasvatuse lõpetama, enne peame aga mõistma, kuidas luuakse arusaama, et loomi võib terve elu väikeses puuris pidada,” sõnas Mering.
Karusloomateemaline üritus toimub täna, 21. jaanuaril kell 18.00 Rahvusraamatukogu Kuppelsaalis. Üritus on osa Nähtamatute Loomade kampaaniast “Aitan karusloomi”, mille eesmärgiks on karusloomafarmide keelustamine Eestis. Ettekandes ei näidata šokeerivaid kaadreid ega karmi materjali.
Loomade heaolu kui olemuslik osa vastutustundlikust ettevõtlusest
Korporatiivne vastutus ehk vastutustundlik ettevõtlus on kiirelt tõusev trend tänapäevases ettevõtluses. Seda praktiseerivad kõik endast lugupidavad ettevõtted, kes jälgivad tarbijatrende ja hoiavad end kursis ühiskonna muutuvate suundadega.
Puurivaba muna kui uus standard munaturul
Puurivaba muna on saamas uueks standardiks munaturul. Seda kinnitavad nii poes nr 2, 1 ja 0 koodinumbriga algavate munade pidevalt soodsamaks muutuvad hinnad kui ka tõsiasi, et Eestis on juba ligi 70 toidusektori ettevõtet, kes on loobunud või loobumas puurikanade munade kasutamisest.
Loe lisaks artiklit, mida arvavad sellest Eesti kaks suurimat munatootjat.