Lihavähendamine – oluline samm ka keskkonna heaks

Põllumajandusloomade heaolu küsimused on küll nüansirikkad, ent laialdane konsensus valitseb vähemasti ühes: just intensiivpidamise tingimustes kannatavad loomad kõige rohkem. Loomade heaolu võib kujutada skaalana, kus graafiku x-teljel vähemintensiivsete, liigiomaseid vajadusi enam arvestavate pidamisviiside poole liikudes vähenevad y-teljel ka loomade kannatused.

Nähtamatud Loomad kutsub vol. 4: Ettekanne Tallinnas: Milline on lihatööstuse keskkonnamõju?

Keskkonnakuul käsitleb üritustesari “Nähtamatud Loomad kutsub” aktuaalset ja põnevat teemat. Seekord tuleb meile külalisesineja Tartust, Silja Kana, kes teeb ettekande loomatööstuste keskkonnamõjudest ning loomsete toodete ökoloogilisest jalajäljest. Silja Kana on Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi teadur, kes räägib keskkonnaalastest arengutest, mis puudutavad tarbijate suunamist vähem liha tarbima ning põhjustest, miks see keskkonna vaatevinklist oluline on.

Nähtamatute Loomade õhtu vol. 8: Ettekanne loomatööstuse hetkeolukorrast Eestis

Teisipäeval, 15. mail kell 17:30 toimub Ahhaa teaduskeskuse Apollo seminariruumis (2. korrusel) juba kaheksas Tartu Nähtamatute Loomade õhtu! Kristina Mering esineb põneva ja informatiivse ettekandega loomatööstuste hetkeolukorrast Eestis. Ettekanne annab ülevaate peamistest heaoluprobleemidest tööstusfarmides, kus kasvatatakse loomi toidu saamise eesmärgil ning toob välja põhjused, miks need meie tähelepanu ja sekkumist väärivad.