Enamikus Euroopa riikidest ei pooldata karusloomafarme ja on tugev toetus nende keelustamisele. Avalikkuse surve kajastub järjest enamate riikide seadusandluse muudatustes, kas siis karusloomafarmide keelustamise, loomade pidamistingimuste parandamise või karusnahkade impordi ja müügi lõpetamise kujul. Järgneb ülevaade riikidest, kes näitavad karusloomafarmide keelustamise või loomade heaolunõuete tõstmisega teed kogu ülejäänud maailmale.
Monthly Archives: September 2020
Riigikogu keskkonnakomisjonis arutatakse täna karusloomafarmide keelustamist
Riigikogu keskkonnakomisjonis toimub täna avalik istung, mille teemaks on karusloomafarmide keelustamine Eestis. 23 Riigikogu saadikut esitasid parlamendile seaduseelnõu, mis teeb ettepaneku keelustada karusloomafarmid üleminekuajaga aastaks 2023. Tänasel istungil on kaasatud huvigrupid loomakaitsjatest karusloomakasvatajateni, kes arutavad karusnahatööstuse kahaneva rolli üle Eestis.
Rohkem nahka, rohkem raha: koletisrebased karusnahatööstuses
Viimastel aastatel on avalikkuse ette jõudnud mitmed šokeerivad kaadrid tugevalt ülekaalulistest karusloomadest, kes veedavad oma elu väikestes traatpuurides. Soome loomakaitseorganisatsioonide käesoleval ja eelmisel aastal läbiviidud salajased uurimused kinnitavad, et monstrumrebaste kasvatus jätkub, hoolimata rahvusvahelisest vastuseisust ja karusnahatootjate väidetest, justkui oleks see ebaeetiline aretuspraktika lõpetatud. Ka Eestis tegutsevas Karjaküla karusloomafarmis on 2018. aastal jäädvustatud samasugused koletisrebased.
FOTOD | Tallinnas ja Tartus kutsusid rebased üles karusloomafarmide keelustamisele toetust näitama
Täna toimus Tallinna ja Tartu kesklinnas samaaegselt aktsioon, mille raames jagasid rebased möödujatele infot karusloomafarmide keelustamise kohta. Rebasekostüümides vabatahtlikud loomakaitseorganisatsioonist Nähtamatud Loomad sõnasid, et ürituse eesmärk oli toetada karusloomafarmide keelustamist Eestis.
Eesti lähiriigid on pööramas selga karusnahatööstusele
Karusnahatööstus paistab jäävat järjest rohkemates maades minevikku – karusloomafarmid on keelustatud juba umbes pooltes Euroopa riikides. Taolisi arenguid võib märgata ka Eesti lähiriikides, nii Skandinaavias kui Baltimaades.
Kommentaar Maaelu- ja Keskkonnaministeeriumi seisukohtadele karusloomafarmide keelustamise osas
Käesoleval sügisel menetleb Riigikogu loomakaitseseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seadust, mille vastuvõtmise korral keelustatakse Eestis karusloomafarmide tegevus. Maaeluministeerium ja Keskkonnaministeerium esitasid eelnõule omapoolsed seisukohad, kus kumbki ei näe põhjust karusloomafarmide keelustamiseks. Mõlemas seisukohavõtus esineb aga küsitavaid väiteid, millele loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad soovib lisada omapoolse kommentaari.
Poola Seim toetas karusloomafarmide keelustamist
Täna öösel hääletas hääletas Poola parlamendi alamkoda erakorralisel istungil karusloomafarmide keelustamise seaduseelnõu üle. Eelnõu on osa Poola juhtiva erakonna Tõde ja Õiglus esitatud loomakaitseseaduse paketist, mille eesmärgiks on parandada loomade heaolu riigis. Eelnõu läbis Seimi edukalt ning liigub nüüd edasi Poola Senatisse.
Hirmuäratav tegelikkus ilmselt maailma suurimas karusloomafarmis Poolas
Nähtamatud Loomad Poolas avaldas šokeerivad tulemused kahekuusele uurimisele Poola suurimas karusloomafarmis. Naaritsafarmis tööl olnud aktivist dokumenteeris muuhulgas kannibalismi, lahtiseid haavu ja ravimata haigeid loomi. Juhtumi kohta esitati süüteoteade. Poola juhtiva erakonna Tõde ja Õiglus liider Jarosław Kaczyński kommenteeris kaadreid: “Karusloomafarmid tuleb keelustada.
Maaelukomisjon arutab täna karusloomafarmide keelustamise rahvaalgatust
Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad algatatud petitsioon kogus suurima arvu digiallkirju, mis kunagi Eestis Riigikogule esitatud on.
Poolas avaldati šokeerivad kaadrid maailma suurimast karusloomafarmist [VIDEO]
Täna avaldasid aktivistid loomakaitseorganisatsioonist Nähtamatud Loomad Poolas šokeerivad tulemused kahekuusele uurimisele Poola suurimas karusloomafarmis. Naaritsafarmis tööl olnud aktivist dokumenteeris muuhulgas kannibalismi, lahtiseid haavu ja ravimata haigeid loomi.